YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ VE MICHAEL CHEKHOV EUROPE İŞBİRLİĞİ İLE OYUNCULUK EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

Avrupa’nın önde gelen oyunculuk ekollerinden olan Michael Chekhov Europe, üniversitemiz ile birlikte Oyunculuk Eğitimi Sertifika Programını hayata geçiriyor.

Jobst Langhans (Almanya) ve Gunnar Frietsch (Almanya)’in eğitmenliğinde yürütülecek oyunculuk atölyesi 26-30 Ağustos 2019 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde gerçekleşecek. Atölye süresince tüm katılımcılara üniversite kampüsünde ücretsiz konaklama ve yemek (sabah-öğlen-akşam) sağlanacaktır.

Oyun yazarı Anton Chekhov’un yeğeni olan ve 20. yüzyılın en büyük oyuncularından biri olarak tanınan Michael Chekhov’un geliştirdiği oyunculuk yönteminin, ikinci kuşak varisleri olan eğitmenlerin Michael Chekhov Oyunculuk Tekniğini uygulayacağı atölye programı, toplam 6 modül ve bir proje çalışmasından oluşmakta. Her modülün oyunculuk alanında belli bir hedefe yönelik 5 günlük bir atölye çalışmasını kapsayacağı programda, 6 modül ve projeyi tamamlayan kişiler Michael Chekhov Europe ve Yeditepe Üniversitesi ortak sertifikasını almaya hak kazanacak. Ayrıca her modülün sonunda modülü devamsızlık yapmadan tamamlayan kişilere katılım belgesi verilecek. Yılda 2 ya da 3 modül yapılması planlanan programa katılım ise ücretli olacak.

Hayal kurmayı yaratıcılığın özü olarak kabul eden Michael Chekhov, oyunculuk yönteminin de temeline imgelemi yerleştirerek, oyuncunun zihninde oluşturduğu imgeleri sahne üzerinde dinamikleştirmeyi sağlayacak teknikler geliştirir. Michael Chekhov Oyunculuk Tekniği eğitimi ile öğrencilerin özellikle konsantrasyon, imgelem, psikolojik jest, hayali atmosfer sayesinde kendileri üzerinde yeni keşifler edinmeleri hedefleniyor.

Ayrıntılı bilgi için www.michaelchekhov.eu; 0216 578 08 70 / 71 /72

 

Kayıt işlemleri için;

1- Linkteki formu doldurup arda.ozturk@yeditepe.edu.tr adresine mail atınız.

 

*** BAŞVURU FORMU Linki***

 

2- Başvurunuz onaylandığında aşağıda belirtilen hesap numarasına 1500 TL atölye ücretini yatırınız.

T.C. Yeditepe Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi

Garanti Bankası Sahrayıcedit ŞB. (277) ( TL )

HESAP NO : 6299285

IBAN NO : TR92 0006 2000 2770 0006 2992 85

(Açıklama bölümüne “MCET Oyunculuk Atölyesi” yazılabilir.)

 

3- Dekontu tekrar arda.ozturk@yeditepe.edu.tr adresine postalayınız. Dekontunuz elimize ulaşmadan kaydınız kesinleşmeyecektir.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s